LESTA

Alkoholiai

Alkoholiai yra organiniai junginiai, turintys hidroksilo grupę (-OH).  Alkoholių pavadinimai sudaromi iš atitinkamo alkano pavadinimo, pridedant priesagą –olis (metanolis pagal metaną, etanolis pagal etaną ir pan.).

Saugojimas ir tvarkymas
Žemos virimo temperatūros alkoholius galima laikyti anglies plieno talpyklose. Šie alkoholiai yra metanolis, etanolis, propanolis, izopropanolis, butanolis, izobutanolis ir pirminis amilo alkoholis. Aliuminio rezervuarai niekada neturėtų būti naudojami alkoholiams, kuriuose yra labai mažai vandens.

Naudojimas
Tirpikliai. Alkoholiai yra universalūs tirpikliai, pasižymi neribotu tipumu vandenyje ir  maišomi su daugelių organinių tirpiklių.  
Medicina. Etanolis, izopropanolis turi antiseptines sabybes ir dažnai naudojami kaip dezinfekavimo priemonės. 
Automobilių pramonė. Etanolis, metanolis naudojami kaip automobilių kurų priedai. Izopropanolsi dažnai naudojamas kaip stabdžių kaladėlių nuriebalintojas. 
Laboratorija. Alkoholiai yra plačiai naudojamas kaip cheminis tirpiklis, skirtas moksliniams cheminiams bandymams arba kitų organinių junginių sintezei, ir yra gyvybiškai svarbi medžiaga, naudojama įvairiose pramonės šakose.

Metanolis (taip pat žinomas kaip metilo alkoholis; metilo hidroksidas; monohidroksimetanas ir medžio alkoholis) turi cheminę formulę CH3OH ir yra skaidrus, bespalvis skystis, pasižymintis lengvu, būdingu alkoholio kvapu. Jis tirpsta vandenyje ir taip pat tirpsta kituose alkoholiuose, esteriuose, ketonuose, eteriuose ir daugelyje kitų organinių tirpiklių.

Etanolis (dar vadinamas etilo alkoholiu, grūdų alkoholiu) yra skaidrus, bespalvis skystas alkoholis, pasižymintis būdingu kvapu. Jis yra maišomas su vandeniu ir daugeliu organinių tirpiklių ir turi formulę CH3CH2OH. 

Izopropanolis (arba 2-propanolis) yra struktūrinis propanolio izomeras, kurio molekulinė formulė yra C3H8O. Tai skaidrus, bespalvis skystis, pasižymintis stipriais alkoholio ar acetono tipo kvapais. Šis tirpiklis yra labai degus, kai pliūpsnio temperatūra yra apie 11-13° C. Izopropanolis tirpsta daugelyje tirpiklių, įskaitant ir vandenį.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.