LESTA

Glikoliai

Glikoliai yra skysta cheminės medžiaga, pagaminta iš gamtinių dujų ir  naftos. Glikolius rasite daugelyje namų apyvokos priemonėse, pvz. variklio aušinimo skysčiai, plastikiniai buteliai ir poliesterio audiniai. Glikolio molekulėje dvi hidroksilo (-OH) grupės yra prijungtos prie  skirtingų anglies atomų. Populiariausi glikolio tipai yra etilenglikolis ir propilenglikolis.

Etilenglikolis (dar vadinamas etano-1,2-diolis) yra organinis junginys, kurio formulė (CH2OH)2. Jis daugiausia naudojamas dviem tikslais, kaip žaliava poliesterių pluoštų gamyboje ir antifrizo mišiniuose. Tai bekvapis bespalvis skystas skystis. Etilenglikolis yra toksiškas. 

Propilenglikolis (dar vadinamas propan-1,2-diolis) yra sintetinis organinis junginys, kurio cheminė formulė yra C3H8O2. Jis yra klampus, bespalvis skystis, kuris yra beveik bekvapis, tačiau turi šiek tiek saldų skonį. Chemiškai jis klasifikuojamas kaip diolis ir yra maišomas su įvairiais tirpikliais, įskaitant vandenį, acetoną ir chloroformą. Nėra toksiškas, dažnai nauodojamas kosmetikoje.

Dietilenglikolis (dar vadinamas DEG, 2,2-oksidanoliu ir glikolio eterio eterio diglikoliu) yra skaidrus, bespalvis, bekvapis skystis, kurio formulė C4H10O3. Jis tirpsta tiek vandenyje, tiek daugelyje organinių junginių.

Dipropilenglikolis (taip pat žinomas kaip  DPG, 2,2-dihidroksiizopropileteris, 1,1-oksidipropan-2-olis, di-1,2-propilenglikolis ) yra skaidrus, bespalvis, klampus skystis, turintis būdingą kvapą ir jo formulė C6H14O3. Jis  maišomasi su vandeniu ir su daugeliu kitų organinių tirpiklių. Šis skystis, turintis mažą garavimo greitį ir mažai toksiškas.

Trietilenglikolis (taip pat žinomas kaip TEG, triglikolis )yra bespalvis, klampus, lakus skystis, turintis formulę C6H14O4. Jis gerai žinomas dėl savo higroskopinėmis savybėmis ir gebėjimo sausinti skysčius.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.