LESTA

Glikolių eteriai

Glikolio eteris yra skysta organinė medžiaga, tirpstanti vandenyje. Ji naudojama kaip tirpiklis įvairiose pramoninėse šakose. Glikolio eteriai užtikrina gerą ilgalaikį produktų stabilumą ir galiojimo laiką, pagerina vandens pagrindu pagamintų produktų drėkinimo savybes, gali dirbti su praskiestomis koncentracijomis ir turi mažai kvapo.

Saugojimas
Esant normalioms laikymo temperatūroms, dauguma glikolio eterių neturi didelio degumo pavojaus. Glikolio eterių garų slėgis yra mažas. Glikolių eteriai turėtu buti laikomi nerūdijančio plieno, anglies plieno talpyklose. Vengti aliuminio ir aliuminio lydinių. 
Glikolių eteriai turi poveikį plastikinių cisternų dangoms, todėl jų negalima naudoti.

Butildiglikolis (taip pat žinomas kaip BDG, dietilenglikolio monobutilo eteris, 2 (-2butoksietoksi) etanolis ) yra bespalvis, skaidrus skystis, turintis silpną būdingą kvapą ir  formulę C8H18O3. Jis tirpsta vandenyje ir maišosi su daugeliu tirpiklių, taip pat turi mažą lakumą ir aukštą virimo temperatūrą. Tai yra veiksniai, dėl kurių butildiglikolis yra naudingiausias dažų pramonėje.

Butilglikolis (taip pat žinomas kaip BG, 2-butoksietanolis, butilo monoeterio glikolis  ir etilenglikolio monobutilo eteris) yra skaidrus, bespalvis, aliejingas skystis, pasižymintis būdingu, bet lengvu kvapu. Jis maišosi su vandeniu ir įprastais organiniais tirpikliais,  turi formulę C6H14O2. Dažniausiai naudojamas dažų pramonėje.

Butiltriglikolio eteris (taip pat žinomas kaip BTGE, butilo tritetra, trietilenglikolio butilo eteris, butoksi triglikolis ir triglikolio monobutilo eteris) yra skaidrus, bespalvis skystis su lengvu kvapu. Jis maišosi su vandeniu, mažai lakus ir turi formulę C10H22O4.

Etildiglikolis (dar žinomas kaip EDG, 2- (2-etoksietoksietanolis, etoksidiglikolis ir dietilenglikolio monoetileteris) yra skaidrus, bespalvis skystis su lengvu, tačiau būdingu kvapu, kuris maišosi su vandeniu ir alkoholiais, esteriais, eteriais ir ketonais. 

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.